Pn - Pt 8:00 - 16:00  separator 

 

Artur
Budziszewski
+48 508 168 668  separator 

 

Kuba
Kielik
+48 666 666 114 separator 

Facebook  Google Plus  

Dystrybutor stali zbrojeniowej – PAK STEEL

Blog PAK STEEL

Nasza działalność nie kończy się na dystrybucji produktami stalowymi na terenie naszej siedziby. Jesteśmy również obecni w sieci, gdzie staramy się nie tylko udzielać praktycznych rad w zakresie wyboru bądź obróbki stali zbrojeniowej, ale komentujemy też wydarzenia mające wpływ na funkcjonowanie branży budowlanej i metalurgicznej. Ponadto jesteśmy dostępni na Facebooku, gdzie publikujemy trochę zdjęć przedstawiających naszą pracę „od kuchni”. Zapraszamy zarówno do śledzenia naszego fanpage, jak również odwiedzania strony internetowej!

stal zbrojeniowa

Stal zbrojeniowa jest wykorzystywana na większości placów budowy. Jej parametry, które wynikają ze sposobu produkcji, pozwalają na wzmacnianie konstrukcji betonowych. Dzięki stali zbrojeniowej uzyskują one większą trwałość i wyższy poziom bezpieczeństwa. Stal zbrojeniowa podlega klasyfikacji określonej normami.

stal zbrojeniowa

Klasa i gatunek to dwa parametry pozwalające określić charakter wybieranej stali zbrojeniowej. Oba są oznaczane normami i mają na celu dostosowanie właściwości materiału do konkretnych potrzeb konstrukcyjnych. Dla producentów szczególne znaczenie ma klasyfikacja gatunkowa.

 Procesy termicznej obróbki stali

Stal otrzymywana w wyniku wytopu rudy żelaza i łączenia ferrytu z węglem oraz innymi domieszkami nie spełnia jeszcze wszystkich oczekiwanych warunków. W celu uzyskania lepszych parametrów lub wzmocnienia konkretnych właściwości poddaje się ją dalszej obróbce na zimno lub na gorąco.

 Obróbka cieplno-mechaniczna a struktura stali

Stal jest materiałem stopowym o charakterystycznych właściwościach fizycznych i mechanicznych. Ustalone w procesie produkcji parametry są jedynie orientacyjne, ponieważ podczas obróbki plastycznej ulegają one zmianom pod wpływem temperatur i sił. Zmiany te mogą być pozytywne lub negatywne.

Pręty żebrowane

Stal jest jednym z najpopularniejszych materiałów konstrukcyjnych. Wykorzystuje się ją na niemal każdej budowie świata. Wśród rozmaitych elementów z tego materiału specjalne miejsce zajmują pręty żebrowane. Są one niezastąpione we wzmacnianiu konstrukcji betonowych.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.